הוצאה בגין השתלמויות/כנסים האם מוכרת?

 

בעל/ת עסק,

רבים מכם יוצאים/ות בימים אלו לכנסים השתלמויות לקראת סוף שנה כדי לשדרג ולקדם את העסק בכל תחום אפשרי  ושואלים מה מתוך אלו מוכר?

 

ע"פ סעיף 32(15) לפקודת מס הכנסה " הוצאות לימודים לרבות הוצאות לרכישת השכלה אקדמית או לרכישת מקצוע ולמעט הוצאות השתלמות מקצועית שאינה לרכישת השכלה או מקצוע אחר,כאמור לשמור על הקיים…." כלומר כל בעל עסק רשאי להשתלם בהשתלמות מקצועית הקשורה לתחום עיסוקו .

 

  • השתלמות זו רצויה ונועדה לשפר את מיומנות עבודתו של בעל העסק ולהעשיר את הידע הקיים שבו.
  •                                                        הוצאה זו אכן מוכרת !

 

  • ההשתלמות אמורה להיות קצרה  ומקצועית ואז תוכר גם ברשויות המס כהוצאה מוכרת.

 

  • לעומת זאת הוצאה ללימודים אקדמאים לצורך תעודת תואר או רכישת מקצוע חדש אינם מוכרים כהוצאה מוכרת כיון שמטרתם היא שינוי יעד/ מקצוע וכו'.

 

                          ועכשיו אחרי שחזרתם מההשתלמות מה  הכי חשוב?36617707_s

 

        לא לשכוח למסור את המסמכים  ל:

        מנה"ח רו"ח ו/או יועץ המס שלכם!!!

 

                                   שלכם,

                                   בתיה.

                                  050-4694041


הוספת תגובה

פתור את התרגיל: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.